Akademik Programlar
Bunguo ile Akademik Programlara Kolayca Yerleşin

Lisans, yüksek lisans ve doktora programlarından oluşan ve eğitim hedeflerinize uygun olarak seçebileceğiniz akademik programlar işletmeden sanat tarihine, mühendislik dallarından mimarlığa ve MBA programlarına kadar oldukça zengin bir seçkiye sahip. Lise veya üniversite eğitiminizin ardından istediğiniz branşa ve ülkeye göre eğitim fırsatlarını Bunguo üzerinden araştırarak dilediğiniz üniversitede akademik programlara başvuru gerçekleştirebilir, yurt dışında eğitim alma şansı yakalayabilirsiniz.

Yurt dışı üniversitelerinde akademik programlar genellikle 8-9 ay sürelidir. Belirli bir başlangıç ve bitiş tarihi olan programların ücretleri de programın içeriğine ve süresine göre değişiklik gösterir. Yurt dışı lisans eğitimleri çoğunlukla 3-4 yıl aralığında tamamlanırken master programları ise 1 ila 2 yıl sürer. Tam zamanlı doktora eğitimleri 3 - 4 yıl devam ederken hem master hem de doktora ile birleşen akademik programlar ise 4 - 8 yıl aralığında olabilir.

Öte yandan öğrencileri doktora programlarına hazırlamak için oluşturulan research master programları ise uluslararası alanda geçerliliği olan eğitim programlarıdır. İleri lisansüstü araştırma derecesi olarak kabul edilen araştırma yüksek lisans programları doktora programına alternatif teşkil eder. Master of Research olarak da bilinen programlar araştırma becerisine dayalıdır ve özellikle tıp alanındaki bölümlerde sıkça tercih edilir.

Akademik Programlara Başvuru Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Akademik programlara başvurmak isteyen öğrencilerin birtakım gereklilikleri yerine getirmesi beklenir. Her üniversitenin kabul şartları farklı olsa da genel olarak kurumların eğitim başvuru şartları aşağıdaki gibidir: Yabancı dil yeterliliği: Uluslararası arenada eğitim veren üniversitelerde eğitim dili İngilizcedir. Bu sebeple öğrencilerden dil seviyelerini kanıtlamaları beklenir. TOEFL veya IELTS gibi sınavlardan yeterli dil puanını almak gerekir. Lisans programları için kabul edilen IELTS puanı 5.5 ila 6 olurken master ve doktora programları için ise en az 6.5 - 7 puan almak gerekir.

Akademik başarı: Yurt dışındaki üniversitelerin tamamı öğrencilerden lise veya üniversite diplomasının yanında not ortalamasının bulunduğu transkript belgesini de talep eder. Referans mektubu: Üniversitelerin akademik programlarına başvuru yaparken referans mektubu da oldukça önemlidir. Önceki eğitim hayatınızdaki durumunuzu, başarılarınızı öğrenmek isteyen eğitim kurumları sizi tanıyan kişiler tarafından kaleme alınmış referans mektubu talep eder. Başvuru sırasında en az 2-3 tane referans mektubu hazırlayabilirsiniz.

Başvuru formu ve ücretler: Akademik programlara başvuru sırasında sizden istenen başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ve zamanında teslim etmeniz gerekir. Bunun yanında kurumun başvuru sürecinde sizden talep ettiği başvuru ücretini de ödemeyi unutmamalısınız. Vize belgeleri: Program başvurunuz kabul edildiği takdirde vize prosedürlerini yerine getirmeniz beklenir. İstenen tüm vize evraklarını hazırlamanız ve vize prosedürlerini zamanında tamamlamanız yurt dışı eğitimine kabulünüz için önemlidir.

Yurt Dışı Üniversitelerinde Eğitimin Avantajları

Yurt dışı üniversitelerinde akademik programlara başvurarak eğitim hedeflerinizi gerçekleştirmenin yanında kurumsal firmalarda işe başlama, yabancı dil seviyesini geliştirme ve yeni bir vizyon kazanma gibi birçok avantajı da aynı anda elde edebilirsiniz. Siz de Bunguo ayrıcalığı ile akademik programlara şimdi başvuru yapın, hayallerinizdeki eğitim fırsatlarına bir adım daha yaklaşın!